چسب کاشی

BA 110

چسب کاشی خمیری بر پایه رزین های آکریلیکی ، پودرهای معدنی و مواد غلظت دهنده جهت سطوح دیواری داخلی و خارجی می باشد ، مصرف این محصول علاوه بر نصب سریع و کاهش وزن مصالح ساختمانی موجب افزایش فضای داخلی ساختمان نیز می گردد . از این بابت که در روش های قدیم برای نصب کاشی بر روی دیواره کاشی به فاصله ۴ الی ۵ سانتیمتری از دیوار قرار گرفته و پشت آن با دوغاب سیمان پر می گردید که نه تنها مصالح زیادی مصرف می گردید بلکه حجم زیادی از فضای داخلی محل را اشغال می نمود ، در صورتی که در استفاده از چسب کاشی ، این محصول به ضخامت ۴ الی ۵ میل بر روی دیوار پهن می گردد و سپس در زمان کمی کاشی بر روی آن نصب می گردد .

 

خواص و اثرات

  • استحکام و مقاومت و چسبندگی فوق العاده زیاد
  • کاربرد آسان و سرعت در اجرا
  • انعطاف پذیری مناسب در مقابل لرزش ها و حرکت های محدود ساختمان 
  • چسبندگی عالی به سطح کاشی های قدیم

موارد کاربرد

  • نصب کاشی و سرامیک روی دیوار و کف
  • چسبانـدن کاشی و سرامیک و سنگ های طبیعی و مصنوعی
  • قابل نصـب بر روی انـواع سطوح بتنـی گچـی و سنگـی و . . .
  • قابل استفاده در سازه ای که دارای کشش و انبساط و انقباض باشد

روش و میزان مصرف

سطح مورد نظـر را از آلودگی ها ، گرد و غبار ، روغن و . . . کاملاً پاک کرده و سپس در حالت های مختلف به طریق زیر عمل می کنیم .

زیرکارکاغذ دیواری : ابتدا کاغذ را از دیوار جدا کرده با کمی پرایمر زیرسازی نموده سپس با کاردک شانه دار چسب را حداکثر یک متر مربع و ضخامت ۳ الی۴ میل بر روی دیوار پهن نمایید و در مدت ۵ الی۱۰ دقیقه کاشی را روی چسب نصب نمایید زیرکارگچ : قبل از نصب کاشی با پرایمر آغشته شود (پرایمر می تواند محلول رقیق چسب بتن باشد) زیرکارکاشی : هرگونه چربی از روی سطح کاشی پاک شود و بوسیله تیشه مقداری از لعاب کاشی قدیمی برداشته شـود . کاشی نصب شـده بعد از ۴۸ ساعت به استحکام نهایی می رسد و بعـد از این مدت می توان بنـدکشی را شروع نموده و به فاصله ۲ روز بعد از بنـدکشی سطح مورد نظر قابل استـفاده می باشــد . برای نصب باید حداقل ۶۰% پشت کاشی به چسـب آغشته گردد

میزان مصرف چسب کاشی خمیری بستگی به وضعیت زیرکار (تخلخل و ناهمواری و شیارهای کاشی دارد) به طور معمول هر ۵/۲ کیلوگرم چسب کاشی برای یک متر مربع کافی می باشد .

مدت نگهداری : یکسال در بسته بندی اولیه

شرایط نگهداری : دور از سرما و یخبندان ، گرما و تابش مستقیم و طولانی نور خورشید

بهترین دمای نگهداری : ۱۰+ الی ۳۰+ درجه سانتیگراد

 بسته بندی :سطل ۵ و  ۱۲/۵کیلویی