download1

نعمت‌زاده خبر داد: لایحه‌ به مجلس برای حل موانع تولید

وزیر صنعت، معدن و تجارت از ارائه‌ی لایحه‌ای به مجلس در هفته جاری در جهت رفع موانع تولید خبر داد و گفت: دولت در صدد است تا با اتخاذ سیاست‌های خروج از رکود موانع تولید را برطرف و رونق اقتصادی را ایجاد کند.

محمدرضا نعمت‌زاده در مراسم افتتاح چهاردهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساختمان گفت: محصولات و مصالح ساختمانی در بسیاری از کارهای عمرانی، مسکونی، ساختمانی، اداری و صنعتی بیش از ۶۰ تا ۷۰ درصد هزینه‌های سرمایه‌گذاری ملی را تشکیل می‌دهد. از این‌رو در اقتصاد ملی حائز اهمیت است. اگر هم از نظر جنبه مسکونی ببینیم باز هم تولید یک میلیون واحد مسکونی در سال با مصالحی که دراختیار داریم اعم از مصالح پایه سیمان، فولاد یا سایر تجهیزات جانبی امکان‌پذیر است.

وی ادامه داد: خوشبختانه نمایشگاه امسال صنعت ساختمان نسبت به سال گذشته به لحاظ شرکت‌کننده ۶۰ درصد رشد داشته، در بازدیدی که در نمایشگاه داشتیم سالن‌ها مملو و فضای باز نیز به غرفه‌ها اختصاص یافته بود.

نعمت‌زاده تصریح کرد: صنعت کشور در سال جاری روند صعودی در پیش گرفته است اگرچه در سال‌های ۹۱ و ۹۲ رشد نزولی را طی کرد، اما امسال با سیاست‌گذاری دولت به ویژه در جهت خروج از رکود امیدواریم رشد بیش از پیش صنعت و تولید را شاهد باشیم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در بخش دیگری از سخنان خود از ارائه‌ی لایحه‌ای به مجلس در هفته جاری خبر داد و گفت: دولت درصدد است تا با اتخاذ سیاست‌های اصولی و خروج از رکود تورمی موانع تولید را برطرف و رونق اقتصادی را ایجاد کند.

وی ادامه داد: مجلس شورای اسلامی هم در این راستا مساعدت خوبی با دولت دارد. این هفته بناست تا لایحه‌ای تقدیم مجلس شود که امیدواریم یک فوریتی آن به تصویب برسد تا موانع تولید را به حداقل برسانیم.

نعمت‌زاده در ادامه بر ضرورت صرفه‌جویی در مصرف انرژی تاکید کرد و گفت: ایران کشوری چهار فصل است و هوای گرم و سرد دارد اما متاسفانه مصرف انرژی در ایران بیش از متوسط جهانی است. لذا باید ساختمان‌های خود را به عایق‌هایی که ما را از گرما و سرما محفوظ بدارند تجهیز کنیم.

وی در پایان گفت: در بازدیدی که از مجموعه نمایشگاه داشتیم در و پنجره‌های مدرن‌تر و شیشه‌های دوجداره‌ را دیدیم و امیدواریم سازندگان، معماران و مهندسان ساختمان در بحث صنعت ساختمان و ساخت‌وساز به این مساله توجه جدی نشان بدهند

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>