most_important_prerequisite_development_construction_industry1

مهمترین شرط برای توسعه صنعت ساختمان

مهمترین شرط برای توسعه صنعت ساختمان

معاون وزیر راه و شهرسازی در خصوص زیر ساخت های لازم برای توسعه صنعت ساختمان گفت: مهمترین شرط برای توسعه و رشد صنعت ساختمان، حمایت های مالی و ارائه تسهیلات بانکی است.

محسن نریمان در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار «صما» با بیان این که افراد فعال در حوزه تولید، باید پشتوانه مناسبی از نظر مالی داشته باشند تصریح کرد: کسانی که در عرصه تولید مسکن و در قالب تامین نیاز مسکن جامعه وارد این صنعت می شوند، باید از ناحیه بانک ها و تیم اقتصادی دولت و حتی بانک های خصوصی بتوانند مورد حمایت ویژه قرار بگیرند و تسهیلات را به موقع و با نرخ بانکی مناسبتر دریافت کنند.

رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل شرکت مادرتخصصی عمران شهرهای جدید با اشاره به اینکه تولیدکنندگان مسکن در صورت اتکا به این پشتوانه هیچگاه دچار مشکل نمی شوند عنوان کرد: رونق فعالیت سازندگان به پارامترهای دیگری نظیر مسائل سیاسی، تحریم ها، موافقت های بین المللی، ایجاد زمینه رونق اقتصادی در کل کشور و افزایش درآمد سرانه مردم بستگی دارد که تمامی عوامل مذکور اثرگذار در بازار صنعت ساختمان خواهد بود.

وی یادآور شد: ولی عمده ترین مسئله ای که از طریق آن بتوانیم بازار ساختمان را اعتلا ببخشیم و پویا کنیم و از فعالان در این عرصه حمایت کنیم ارائه تسهیلات بانکی است که باید به فعالان این صنعت تعلق گیرد.

صندوق توسعه ملی ویژه رونق تولید مسکن است

نریمان در پاسخ به اینکه در شرایط کنونی بانک ها به دلیل عدم برگشت سرمایه با مشکلات بسیاری مواجهند و امکان ارائه تسهیلات مسکن را ندارند بیان کرد: در هر صورت بانک ها باید مشکلات خود را برطرف و با کارشناسی دقیق مسائل موجود را حل و فصل کنند. به این معنا که یک تیم اقتصادی به طور همه جانبه این مسئله را در کنار سایر مسائل بین المللی و مسائل داخلی مد نظر قرار دهند.

وی در عین حال در پاسخ به اینکه آیا با اختصاص بخشی از منابع صندوق توسعه ملی در رونق تولید مسکن موافقید خاطرنشان کرد: به یقین بخشی از منابع صندوق توسعه ملی ویژه رونق تولید مسکن است و صندوق توسعه ملی برای حمایت از بخش خصوصی می تواند در این رابطه فعال باشد.

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>